Kombisini tamir ettirmek ve sorun yaşanan kısmıyla ilgili bilgi edinmek isteyen müşteriler, Demirdöküm kombi bakımı yapan kuruluşlara başvurabilirler. Bursa bünyesinde özellikle de kaliteli hizmet veriyor olmamız sayesinde uzun vadede çok önemli girişimlerde bulunabilir, ödeyeceğiniz miktarı yarıya düşürerek daha avantajlı biçimde kombinizi kullanabilirsiniz. Verimlilik böylelikle kısa ve uzun vadede de artış gösterecektir.

Neden Kombi Bakımı Yapılmalı?

Kombi bakımının yapılmaya devam edilebilmesi için özel imkanlar ve makineler oluşturuluyor. Özellikle de bar kontrolü, gaz kaçağı kontrolü, voltaj ve akım değerlerinin incelenmesi son derece büyük bir öneme sahiptir. Bunlardan biri veya birkaçının sorunlu olması, kombinin çalışmamasına neden olabilecek yapıya sahiptir. Ülkemizde sıcaklığa bağlı olarak, yaz aylarında ortalama 15 günde bir klima filtreleri yıkanmalıdır. Aynı durum kombiler için de geçerli olup, uzun süre boyunca temizlenmemesi halinde çok büyük sorunlar ortaya çıkmasına ve kombinin çalışmamasına yol açabilecektir.

Demirdöküm Bakımı Nasıl Yapılır?

Yenilenen tasarımlarla birlikte artık dijital olanlarının çok daha kaliteli bir hale gelebilmesi sağlanmıştır. Ülkemizde de çok sık bir şekilde ilgi görmeye devam eden Demirdöküm kombi bakımı aracılığıyla hem evinizi daha kolay bir biçimde ısıtabilirsiniz hem de kazançlı çıkabilirsiniz. Tamamen ekonomik bir yapısı bulunan ve özel değerlerin kontrol edilebilmesini çok daha kolay hale getiren kombilerde yoğuşmalı olanlara olan ilgi de artmıştır. Tüm bu kombi yapılarında şu şekilde bir bakım işlemi uygulanıyor;

  • İçerisindeki suyun boşaltılması gerekiyor.
  • Genleşme tankıyla birlikte her türlü işlemi yapabilir ve aynı zamanda değeri rahatlıkla görebileceğiniz için 0,75 bar üzeri değere çıkması sağlanabilir.
  • Yanma odasında oluşan kir ve pasın kısa bir süre içerisinde temizlenmesi gerekiyor.
  • Brülör söküldükten sonra tel fırça kullanılarak gözenekler temizlenmelidir.
  • Fan test edilmeli ve çalışma esnasındaki problemleri bulunuyorsa bunların önüne geçilmelidir.
  • Kalorifer için oluşturulmuş olan dönüş filtresi sökülmeli ve temiz hale getirilmelidir.
  • Sökülen parçalar temizlendikten sonra tekrar yerine takılmalıdır.
  • Gaz sızdırıp sızdırmadığına bakılmalı ve gerekli olan ayarlar yapılmalıdır.
  • Teslim etmeye hazır olup olmadığı kontrol edilmeli ve buna bağlı olarak teslimat gerçekleştirilmelidir.