Türkiye’de Demirdöküm klima bakımı işleminin doğru bakımın yapılabilmesi için müşterinin memnun edilebilmesi gerekiyor. Eğer müşteri memnun değilse, herhangi bir ücret talep edilmemeli ve isteği doğrultusunda ayarlama yapılmalı ve bakım işlemi tamamlanmalıdır.

Demirdöküm Klimaya Nasıl Bakım Yapılır?

Türkiye’de Demirdöküm kullanan müşterilerin tamamına firma özel olarak teknik servisleri sayesinde uzun vadeli olarak hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç duyulan pek çok farklı durumla birlikte klimaya bakım yapılması halinde öncelikle müşterilerin ekonomisinin düşünülmesi gerekiyor. Yapılacak olan bakım faaliyetleri hem ucuz hem de verimin artmasını sağlayacak nitelikte olması için şu işlem sürecinin geçirilmesi son derece önemli olacaktır;

  • Müşterinin kombisinin kirli suyu tahliye edilir.
  • Suyun tahliyesinin ardından genleşme tankının Mbar değeri ölçülür.
  • Yanma odası açıldıktan sonra iç kısımda ortaya çıkan tüm katran, pislik dışarıya çıkarılır veya süpürgeyle alınır.
  • Brülör bölümü sökülerek fırça kullanılarak bu bölüm detaylı bir şekilde temizlenir.
  • Kombinin fanının çalışma yapısına bakılarak dönüş filtresi sökülür ve buna göre bir adım atılabilir. Özellikle tamamında oluşan toz ve kir tahliye edilmelidir.
  • Dönüş filtresinin sökülmesinin ve temizlenmesinin ardından kombi tekrardan bir araya getirilir. Gaz ayarlarına bakılır ve kaçak olup olmadığı incelendikten sonra kullanıcıya teslim edilir.

Kaliteli ve Verimli Klima Nasıl Olmalı?

Her zaman için aniden çalışan, çok hızlı bir şekilde soğuk ve yapısı güncellendiği taktirde sıcak hava veren klimalar fazla ilgi görüyor. Fakat bir süreliğine gazların tam olarak yapılarını korumaları ve doğrudan ortam ısısını ayarlayabilecek biçimde genleşmeleri gerekiyor. Ancak bu sayede gerekli olan tüm girişimlerde bulunabilir, Demirdöküm klima bakımı yapılması sayesinde verim yüksek oranda artırılabilir. Ülkemizde çok büyük bir kitlenin kullandığı ve ilgi görmeye devam eden bakım değerlerine göre Türkiye genelinde herkesin yeni uygulamalarla birlikte tüm işlemleri sürdürmesi mümkün olabiliyor. Ülkemizdeki hizmet süresi boyunca müşterilerin isteen sonuçları alabilmesi ve 25 derecelik bir ortam sıcaklığı ayarlanması halinde tam olarak bu değeri çok düşük ısı kaybıyla elde edebilmeleri gerekiyor. Verimin düşmesi ise, daha yüksek bir ısı değerinin belirlenmek zorunda kalınmasını fakat yine aynı sonuçla karşılaşmaya neden oluyor.